Skicka oss en epost och vi svarar dig inom fem timmar

För merinfo

15 SKÄLL ATT STUDERA PÅ KEATS | Keats Education - Learn Chinese with Keats!

15 SKÄLL ATT STUDERA PÅ KEATS

 

Keats professionella, en elev en lärare, är det snabbaste mest effektiva sättet att studera kinesiska om du vill lära dig kinesiska i Kina.

En elev en lärare, kursprogrammet, har varit det mest populära kursprogrammet sedan Keats startade 2004. Många väljer detta kursprogrammet eftersom det skräddarsyr din inlärning efter dina behov. Du får mer tid att prata kinesiska och får direkt feed-back av din lärare. Efter att ha utvecklat ett omfattande system för att lära ut kinesiska till en elev en lärare, så är Keats skola mer hängiven att bidra till kinesisk undervisning av en elev en i Kina.

 

Keats fantastiska personal och utbildade lärare.

Keats lärare talar mandarin och pratar flytande engelska. Våra lärare är trevliga och har hög tolerans med deras elever. De har lång erfarenhet och använder Keats undervisningsmetoder, vilket leder till mycket nöjda elever. Keats lärare har frekventa möte där de fortutbildas och diskuterar för att se till att de använder de bästa undervisnings metoder och material. Våra lärare är inte bara din lärare utan också din vän.

 
 

40% av våra elever är återkommande elever.

Många elever kommer tillbaka och studerar med oss år efter år.Därför träffar man ofta personer man redan känner från innan. Hemligheten bakom detta ligger i att de känner att de lär sig fort och att det är värt att spendera tid och pengar för att få topp kvalite undervisning. Vi åtar oss att kontinuerligt ge våra elever mycket bra kinesiska lektioner och bra service.

 

Professionella lärare skräddarsyr din studieplan.

Vi kommer att utforma en studieplan som grundas av din kinesiska nivå. På så sätt kan du maximera din inlärning. Du kan även berätta vad du vill lära dig. Innan lektionen pratar du med din lärare hur du vill utforma din lektion, för att ge din lärare tid att skapa den perfekta lektionen till dina behov.

 

Olika utbildningprogram

Känd som ett influensrikt institut, så är Keats skola en ledande organisation i Kina som erbjuder olika språk och andra program. Efter nio års erfarenhet av undervisning av kinesiska, med ett fast socialt nätverk, har Keast skola utvecklat olika kursprogram som tillgodoser individens mål. Våra kursprogram inkluderar privatlektioner en elev en lärare, små gruppkurser, Online kurser, studera och resa kurs, studera och volunära kurs, provförberedande kurs och barn kursprogramet.

 

Kinesisk kultur kurs.

Vi erbjuder kurser i kinesisk kalligrafi, Tai Chi, kinesisk matlagning och undervisning i olika kinesiska musikinstrument, varje vecka. Det spelar ingen roll hur lång tid du studerar hos, du kommer alltid få lära dig det du vill lära dig. Om du är intresserad av kinesisk kultur, var vänlig att välj vårt studiepacket som inkluderar en kurs i kinesisk kultur.

 

Keats skola är ackrediterat av Yunnans utbildningsverk och Kunmings utbildningsförvaltningen.

 

Keats elever kan erbjudas ett enkelrum med badrum på vårt vandrarhem

 

Keats elever kan erbjudas god och hälsosam kinesiska mat i vår kafeteria.

 

Undervisning, måltider och boende erbjuds under samma tak.

Eleverna behöver inte ta en buss eller planera transport från ditt boende, eleverna behöver inte leta efter ett ställe att äta på efter lektionerna, för du kan studera, äta och bo under samma tak. Få ställe i Kina erbjuder detta.

Notera att om du registerar dig sent, finns risken att du kommer få bo på Accommodation Part 2, som ligger ca 5 minuters gångavstånd bort.

 

Det finns alltid någon här som kan hjälpa dig vid behov.

Om du vill ändra på något i din kurs eller har problem med att lära dig mandarin och behöver lite extra hjälp, tveka inte att prata med din handledare eller lärarehandledarna. Vi hjälper gärna till med alla frågor angående din inlärning.

När du kommer till vår skola kommer du att bli tilldelad en handledare, som kan hjälpa dig med frågor angående dina studier och boende på Keats. Vi erbjuder 24 timmars assistans. Ring oss om du skulle ha några frågor eller behöver hjälp.

 

Extra service som förenklar din tid på Keats.

Keats hjälper dig med att hitta den bästa och billigaste biljetterna och reserverar rum. Allt du behöver göra är att fylla i informationen som behövs och sedan skickar vi biljetterna till ditt rum.

 
 

Keats skola ligger centralt.

Vi ligger centralt, på Dongfeng dong gatan, Keats skola ligger på gångavstånd till matbutiken, cafeer, barer, gym, affärsdistrikt och museer. Andra ställe ligger på bussavstånd eller en billig taxiresa bort.

 

Kunming är en stad där solen ofta skiner, full med blommor, kulturmål and minoritetsgrupper. Så förutom att studera på Keats, så kommer du har en mycket trevlig tid här med att utforska staden.

Kunming är inte bara provinsen Yunnans huvudstad, utan också kommunikation och kulturcentrum.Om du vill studera i Kina, så bör Kunming vara ditt första val. Kunming är också känd för dess vackra, säregna, hisnande och unika naturlandskap.

 

Keats skola är som en internationell familj.

Keats fd elever som har studerat mandarin i Kina, kommer från USA, Storbritannien, Spanien, Tyskland, Frankrike, Osterrike, Belgien, Kanada, Schweiz, Chile, Kamerun, Danmark, Finland, Guam, Indonesien, Irland, Israel, Italien, Japan, Luxemburg, Malaysia, Nederländerna, Norge, Nya Zeeland, Filippinerna, Polen, Ryssland, Sverige, Singapore, Thailand, Papua Nya Guinea, Slovenien , Brasilien, Tjeckien, Grekland, Indien, Mexiko och Sydafrika. Keats är stor familj och om du vill lära dig kinesiska i Kina, välkommen till Keats skola.

 

Följ oss på

Nyhetsbrev

Copyright ©2004-2017 Keats School
Betalingsmetoder